Fotod on kasutusel valdajate loal ning pärinevad Eesti Filmi Andmebaasist. "Siin me oleme" foto: Enn Putnik. "Mandariinid" ja "Risttuules" fotod: Allfilm

 

UUDISED

KINOMAJA ESIMENE KORRUS OTSIB RENTNIKKU

Kinomaja esimesel korrusel (aadress Uus tänav 3) vabanes üüripind ca 300 m2. Varasemalt on pind olnud kasutusel nii kinosaali kui kontsertsaalina. Uue rentnikuna näeksime hea meelega mõnd väiketeatrit või rahulikumat kontsertpaika.

Lisaküsimused ja info: kadri.kinoliit@gmail.com, +372 5647 7426

DOKUMENTALISTIDE SUVEKOOL 26-28.AUGUSTIL KOOLIMÄEL

Dokumentalistide suvekool toimub juba seitsmendat korda 26.-28. augustini näitlejate loomemajas Koolimäel Võsu lähistel. Osalema on oodatud kõikide filmivaldkondade tegijad ja üliõpilased!       
                                                          
Kavas:                                                                                                    Lavastaja Renate Keerdi psühholoogiline töötuba                              Andres Söödi "Möödunud sajandi Eestist" (2000) läbivaatus ning mõttevahetus kroonikafilmist autori ja Raimo  Jõerannaga                Arhitekt Aet Aderi ja dramaturg Laur Kaunissaare vestlus kunstnike valikutest ja vastutustundest                          
Liis Nimiku lõpujärgus oleva autorifilmi läbivaatus-arutelu                  Doki Killu preemia kätteandmine
Helilooja ja koorijuht Pärt Uusberg vastab osavõtjate küsimustele, vestlust juhib Kersti Uibo

Suvekooli registreerimine : 05.-19. aug.                                                Osalustasu : 20€ (välja arvatud dokumentalistide gildi liikmed ja üliõpilased)                        Toit kolmel päeval : 6 x á 5€  kokku 30€. Taimetoitu valmistab Maie Rosmann-Lill 

Tasumine arve alusel - andmed lähetage palun aadressile mariskerge@gmail.com (sularahas kohapeal maksta ei saa). Registreerujatele saadetakse enne üritust täpsem info. Kavas võivad toimuda muudatused. 

Suvekooli korraldajad                                                                            Kersti Uibo, Maris Kerge ja Madli Lääne-Metsalu

THE BALTIC WAVE FESTIVAL

25.-30. augustil toimub Leedus, Nidas filmifestival The Baltic Wave. Festivalil on esindatud Eesti, Läti ja Leedu filmid.

Eestit esindavad festivalil:
Täispikad mängufilmid:
Võta või jäta (2018) Liina Triškina-Vanhatalo
Seltsimees laps (2018) Moonika Siimets
Lühifilmid:
Jää (2017) Anna Hints
Omad (2018) Marta Pulk
Dokumentaalfilmid:
511 paremat fotot Marsist (1968) Andres Sööt
Jaanipäev (1978) Andres Sööt

2020 MIDPOINT FEATURE LAUNCH / SHORTS / WRITER`S ROOM CALLS

Registreerumine MIDPOINT seminaridele on avatud:

/ Shorts / https://www.midpoint-center.eu/programs/197-midpoint-shorts-2019-2020

/ Feature Launch / https://www.midpoint-center.eu/programs/196-midpoint-feature-launch-2020

/ Writers' Room / https://www.midpoint-center.eu/programs/194-midpoint-writers-room-2019

AUSTRAALIA REŽISSÖÖRI ROBERT MARCHANDI TÖÖTUBA TALLINNAS
20. - 24. september 2019


Registreerimine on alanud!
Töötuba toimub Tallinnas (ruum täpsustub) algusega 20.09 kell 9.
Töötuba on inglise ja eesti keeles.
Juhendaja: Robert Marchand

Osavõtt:
Kui soovid end töötuppa registreerida, palun saada meile hiljemalt 1. septembriks 2019 oma CV ingise keeles, foto ja lühike selgitus (ka inglise keeles), kus kirjeldad, miks sa soovid töötoas osaleda.

E-mail: cbitallinn@gmail.com
Kontakt: Katrin Tegova (t: +372 5650 2721)
Töötoa hind: 650+km EUR.

Varasemates töötubades on osalenud Kersti Heinloo, Rea Lest, Jan Uuspõld, Rain Tolk, Gert Raudsep, Andres Maimik, Tanel Toom, Tiina Tauraite, Karin Rask, Erki Laur, Maarja Mitt, Moonika Siimets, Jörgen Liik, Kärt Tomingas, Tiit Ojasoo, Eeva Püssa jt.



 
 
 

ÕNNITLEME

sünnipäeval!

 


AUGUST 2019

 

Mikk Rand   01.08.1970

Salme-Riin Uibo 01.08.1980

Freddy-Alder Saunanen  01.08.1989

Rauno Kuusik 02.08.1991

Imbi Lind   03.08.1930

Eik Lattu 03.08.1984

Ago Ruus   04.08.1949 70

Mait Laas   04.08.1970

Tiiu-Ann Pello 05.08.1984

Andres Mesikepp 06.08.1970

Jaak Ollino 08.08.1985

Lauri Lippmaa 10.08.1980

Meelis Muhu 11.08.1972

Valeri Blinov   12.08.1947 

Madis Ligema 13.08.1986

Liina Tiido 15.08.1990

Helju Kallus                 15.08.1942

Madis Mihkelsoo 17.08.1973

Mihkel Soe 17.08.1984

Jaak Elling   22.08.1946

Kaia Tungal 22.08.1990 

Martti Helde 23.08.1987

Tõnis Lepik   24.08.1958

Meelis Piller 25.08.1969 50

Priit Pärn   26.08.1946 

Hendrik Mägar 26.08.1989

Ann Reimann 28.08.1980

Tiiu Õunapuu 29.08.1961

Roman Neso Laupmaa 30.08.1991

Markus Orav 31.08.1984